İnstagram’da K Ne Demek?

İnstagram takipçi sayılarının yanında K ve M olmak üzere iki farklı harf sembolü yer alıyor. Bu sembollerin İngilizce dilinde temsil ettiği anlamlar vardır. İnstagramda k ne demek diye soran kullanıcılar için, bu sembolün İngilizcede bin rakamını temsil ettiğini görüyoruz. Örneğin; bir kişinin takipçi sayısında 10K şeklinde bir ifade varsa, bu kişinin takipçi sayısının 10 bin olduğu anlamına geliyor. Instagram’da tüm içerikler uluslararası dilde kullanıldığı için, bu açıdan bu sembolü de tüm dillerde ‘K’ şeklinde görüyoruz.


İnstagram’da ”M” Ne Demek?

  Instagram takipçi sayısının yanında K sembolünün dışında bir de M sembolünü görüyoruz. Buradaki M sembolü de milyon anlamına geliyor. Yani aynı şekilde bir kişinin takipçi sayısını 2M olarak görüyorsanız, bu kişinin 2 milyon takipçi sayısında olduğu anlamına geliyor. Bu sembolü de genellikle ünlü kişilerin ve ünlü sayfaların takipçi sayısında görebiliyoruz.

İnstagram’da Nasıl Takipçi Arttırılır?

  Instagram takipçi sayınızın en kötü K olarak görünmesini istiyorsanız, bu konuda takipçi kazanabilmenin bazı yollarından bahsedilebilir. Öncelikle daha basit ve genel geçer yollardan bahsedecek olursak, gönderilerinize etiket kullanmanın önemine değinebiliriz. Gönderilere bol miktarda etiket kullandığınız zaman, aynı etiketi kullanan herkesin sizi görmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde paylaştığınız fotoğraflarda konumunuzu da paylaşarak gönderilerinizin görülme sıklığını yükseltebilirsiniz.

Instagram’da takipçi kazanabilmeniz için öncelikle kullanıcıların sizi farkına varması yani hesabınızı bilmeleri gerekiyor. Bunu sağlamanın en etkili yolu da diğer sosyal medya platformlarınızda Instagram profilinizi paylaşmak olacaktır. Bu sayede profilinizin tanınmışlık düzeyi de artacaktır.

instagram da k ne demek

Takipçi Satın Alma Nasıl Olur?

  Instagram’da takipçi kazanmanın en hızlı ve kolay yolu instagram takipçi satın al alma olacaktır. Bu amaç doğrultusunda kurulan takipçi sitelerine giriş yaparak belirli bir ücret karşılığında takipçi kazanabilirsiniz. Bu tarz takipçi sitelerini kullanırken özellikle internet üzerinde tavsiye edilen ve sıklıkla tercih edilen siteleri kullanın. Bu sitelere Instagram kullanıcı adınızla giriş yaptığınız zaman karşınıza takipçi paketleri çıkar. Burada paketin içindeki takipçi sayısı arttıkça, paketin fiyatı da artıyor. Ancak genel olarak 20-30 gibi bir fiyattan başlayarak takipçi satın alabilirsiniz. Bu paketlerin fiyatı 300-400 TL’ye kadar varabiliyor.

Ücretsiz Takipçi Alınır mı?

  Takipçi siteleri üzerinden ücretsiz olarak takipçi kazanabilmek de mümkün oluyor. Bu sitelere kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sizlere günlük belirli kredi hediye edilir. Size genellikle 50 kredi verilir ve bununla o gün için ücretsiz takipçi kazanabilirsiniz. Ancak gün içinde size 50’den fazla kredi verilmez. O gün için 50 kredi kazandıysanız, tekrardan kredi kazanmak için ertesi günü beklemeniz gerekiyor.


GÜNCELLENDİ

Herhangi Bir Hile Kullanmadan Takipçi Arttırmak Mümkün Mü?

  Instagram’ın popülerleşmesi ile kullanıcıların takipçi sayıları, beğenileri, görüntülenme sayıları oldukça önem kazandı. Bu nedenle kullanıcılar “Nasıl takipçi kazanabilirim?” sorusunu sormaya başladılar. Günümüzde bunun için çeşitli yollar var. Fakat hile yapmadan gerçek, organik takipçiler kazanmak için bilinmesi ve uygulanması gereken bazı durumlar vardır. Bunlar:

-Popüler Sayfa ve Kişileri İncelemek
-Farklı Kolajlama Programları
-En Çok Kullanılan Hashteg’ler
-Beğenilen Fotoğraflara Yorum Yapmak
Bunları yaptığınız taktirde Instagram kullanıcıları size kolaylıkla ulaşabilir ve dilerse sizleri takip edebilir.

GÜNCELLENDİ

Instagram Kısaltmaları

İnternet ve sosyal medya çağıyla birlikte, kullanıcılar kısa ve öz mesajlaşma şekilleri geliştirmeye başladılar. Bu, kısaltmaların ve kısaltma jargonunun yaygınlaşmasına yol açtı. Instagram, özellikle gençler arasında çok popüler olan bir sosyal medya platformudur ve bu platformda da birçok kısaltma kullanılmaktadır. İşte Instagram kısaltmaları hakkında bilmeniz gerekenler:

DM: Direct Message – Özel mesajlar için kullanılan bir kısaltmadır.

IG: Instagram – İnstagram platformunun kısaltmasıdır.

IGTV: Instagram TV – Instagram’ın dikey video paylaşım uygulamasıdır.

IG Story: Instagram Hikayesi – Kullanıcıların 24 saat boyunca paylaştıkları kısa videolar ve resimlerdir.

IG Live: Instagram Canlı – Kullanıcıların canlı yayın yapmalarını sağlayan bir özelliktir.

TBH: To Be Honest – Gerçekleri söylemek için kullanılan bir kısaltmadır.

TBT: Throwback Thursday – Geriye dönük bir hatırayı paylaşmak için perşembe günleri kullanılan bir kısaltmadır.

F4F: Follow for Follow – Takip etmek karşılığında takip edilmeyi teklif eden bir kısaltmadır.

OOTD: Outfit of the Day – Günün kıyafeti anlamına gelir.

WCW: Woman Crush Wednesday – Kullanıcıların çarşamba günleri kadın hayranlarına övgü paylaşmak için kullandığı bir kısaltmadır.

MCM: Man Crush Monday – Kullanıcıların pazartesi günleri erkek hayranlarına övgü paylaşmak için kullandığı bir kısaltmadır.

POV: Point of View – Kullanıcıların bir durum hakkındaki düşüncelerini veya bakış açılarını ifade etmek için kullandıkları bir kısaltmadır.

IG Caption: Instagram altyazısı – Kullanıcıların paylaşımlarına ekledikleri metin veya açıklamalar için kullanılan bir terimdir.

FOMO: Fear of Missing Out – Başkalarının sosyal etkinliklerine katılmama korkusuna işaret eder.

FTW: For the Win – Bir şeyin sonucunda kazanmak anlamına gelir.

Instagram kısaltmaları, sosyal medya platformunda daha hızlı ve daha kolay mesajlaşmak için kullanılabilir. Ancak, kısaltmaların kullanımı aynı zamanda iletişimde bazı zorluklara neden olabilir. Bu nedenle, herkesin anlayabileceği açık ve net bir dil kullanmak her zaman daha iyi bir seçenektir.

Instagram Terimleri

Feed: Kullanıcıların takip ettikleri kişilerin veya markaların paylaşımlarının görüntülendiği ana sayfa.

Story: Kullanıcıların 24 saat içerisinde paylaştığı, fotoğraf ve videolardan oluşan kısa hikayeler.

Reels: Instagram’ın TikTok benzeri video formatı. Kullanıcılar 15-30 saniyelik videolar paylaşabiliyorlar.

IGTV: Instagram TV’nin kısaltması. Instagram’da kullanıcıların 1 dakikadan uzun videolar paylaşabilmesine olanak sağlar.

Hashtag (#): İçeriğin anahtar kelime ile etiketlenmesine olanak sağlayan sembol. Belirli bir konu hakkında paylaşım yaparken, konuyla ilgili anahtar kelimeyi hashtag olarak kullanarak paylaşımın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlar.

Like: Kullanıcıların beğendiği bir paylaşımı göstermek için kullandığı kalp sembolü.

Comment: Paylaşılan bir gönderiye kullanıcıların yorum bırakması.

Mention: Bir kullanıcının paylaşımında başka bir kullanıcıyı etiketlemesi. Etiketlenen kişi, paylaşım hakkında bildirim alır.

Explore: Instagram’da keşfet sekmesi olarak adlandırılan sayfa. Kullanıcılara ilgilenebilecekleri yeni içerikler sunar.

DM (Direct Message): Instagram’da özel mesajlaşma imkanı sunan özellik.

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir