Instagram Fotoğraflarım Kendi Kendine Silindi Hatası – (2023)

Son günlerde okurlarımız tarafından Instagram’da paylaşılan fotoğrafların kendi kendine siliniyor hatasını aldıklarına dair bir çok şikayetle karşılaştık. Instagram’da sizin de paylaşmış olduğunuz fotoğraflar kendiliğinden siliniyor ya da kayboluyorsa bu yazımızı tam sizlere göre…

Sosyal medya platformu Instagram kullanıcıların her anını video ve resim paylaşımı olarak kullandığı popüler bir uygulama haline gelmiştir. Milyonlarca paylaşımın yapıldığı Instagram da bunların yanı sıra bir çok kullanıcının da paylaşmış olduğu fotoğrafların kendiliğinden silindiğine dair bir çok şikayetle karşılaştığı görülmektedir.Peki paylaşılan fotoğraflar neden kendiliğinden siliniyor?

Bu sorunla karşılaşan Instagram kullanıcıları paylaştığı fotoğraf veya videoların 1-2 saniye sonra otomatik olarak kaldırıldığını ve gözükmediğini dile getirmektedirler. Bu sorunun temel nedeni ise kullanıcıların Instagram hesaplarına izin vermiş olduğu extra uygulamalar sonrasında karşılaştığı bir sorun olmaktadır.

Bunların yanı sıra kullanıcılar böyle bir işlem sağlamamlarına rağmen hesaplarında daha önce paylaşmış olduğu fotoğraf ve videoların neden görünmediğini bilmek istemeleridir. Bunlara rağmen sizin de silinen paylaşımlarınız var ise bunun diğer bir nedeni de paylaşımın kendinize ait veya şikayet almayacak bir paylaşım olması gerekmesidir. Aksi taktirde paylaşacağınız fotoğraf veya videolar Instagram tarafından spam olucak şekilde silinebilir.

Fotoğrafların Silinmemesi İçin Neler Yapılmalıdır?


Bu kısım da ise paylaşacağınız fotoğrafların silinmemesi için bir kaç adımla bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışacağız. Bu yöntemleri denedikten sonra şayet olur da fotoğraflarınız tekrardan yüklenmezse başka adımlar ile geri getirmeye çalışacağız.

INSTAGRAM’DA İZİN VERİLEN UYGUMALARIN İZİNLERİNİ İPTAL ETMENİZ GEREKİYOR!

Bilgisayar Üzerinden Instagram Uygulama İzinleri Kaldırma

1- Instagram uygulamasına giriş yapınız. Eğer bilgisayar üzerinden işlem yapacaksınız Instagram ana sayfasına giriş yapınız.
2- Instagram hesabınızın bilgilerini girdikten sonra ekranınızın sağ tarafında bulunan “Profil” alanına tıklayınız.
3- Ardından Profil sekmesinden açılan pencereden “Profili Düzenle“ kısmına tıklayınız.
4- Burdan da “Profil Düzenleme” sayfasına giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan alanlardan “İzinli Uygulamalar” sekmesine tıklayınız.
5- Bu alanda bulunan uygulamarın izinlerini “Erişimi İptal Et” butonuna tıklayarak erişimleri iptal edebilirsiniz.

Android & iOS Cihazlarda Instagram Uygulama İzinleri Kaldırma

Instagram uygulaması web sitesi üzerinden nadiren de olsa güncelleme yapsa mobil cihazlarda son dönemde güncelleme sıklığını artmış bulunmaktadır. Böylelikle kullanıcılar uygulamayı telefonlardan kolayca güncelleyebilmektedirler.

Bilgisayarınız üzerinden Instagram uygulama izinleri kaldırma işlemlerin aynısı telefonlarınız için de geçerli olacaktır. Bunları yapabilmeniz için ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra tarayıcınızdan “Masaüstü siteyi iste” iznini açmak ve yukarıdaki işlemleri burada da uygulamak olacaktır.

Not: Instagram’da izin vermiş olduğunuz uygulamaları kaldırdıktan sonra şifrenizi kesinlikle değiştirmeniz uygun olucaktır. Böylelikle Instagram şifrenizi değiştirerek hesabınızın kontrolü sadece sizin tarafınızdan olucaktır.

Umarız Instagram kendi kendine fotoğraf siliyor hatası hakkında vermiş olduğumuz bilgiler ile sorununuz ortadan kalkmış olucaktır.

Güncelleme.

Instagram Fotoğraflarım Kendi Kendine Silindi

Instagram’da fotoğraflarının kendiliğinden silindiği sorunu yaşayabilirler. Bu sorunun birkaç farklı nedeni olabilir ve kullanıcılar bu sorunla karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiğini bilmelidirler.

İlk olarak, bu sorunun nedeni Instagram’ın sunucularındaki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Instagram’ın sunucularında yaşanan sorunlar, kullanıcıların fotoğraflarının silinmesine neden olabilir. Bu durumda, kullanıcılar yapabilecekleri pek bir şey yoktur ve genellikle Instagram bu sorunu kısa sürede çözmek için çalışacaktır.

İkinci bir neden, kullanıcıların kendi cihazlarındaki sorunlardan kaynaklanabilir. Kullanıcılar, fotoğraflarını cihazlarından silmiş veya başka bir uygulama veya hizmete yüklemiş olabilirler.

Instagram Fotoğraflarım Kendi Kendine Silindi Hatası - (2023)

Android & iOS Cihazlarda Instagram Uygulama İzinleri Kaldırma

Instagram uygulamasının cihazınıza erişebileceği birçok izin bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar bu izinlerin gizliliklerini riske atabileceğinden endişe duyabilirler ve bu nedenle bu izinleri kaldırmak isteyebilirler.

Android Cihazlarda Instagram Uygulama İzinleri Kaldırma

Android cihazlarda Instagram uygulama izinlerini kaldırmak oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz:

 1. Android cihazınızda “Ayarlar” uygulamasını açın.
 2. “Uygulamalar” veya “Uygulama Yöneticisi” seçeneğine dokunun.
 3. Instagram uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.
 4. “İzinler” seçeneğine dokunun.
 5. İzinleri görebilirsiniz ve kaldırmak istediğiniz izni bulun.
 6. İzinin sağ tarafındaki anahtar simgesine dokunun ve “İzin Verme” seçeneğini seçin.

İşte bu kadar! Artık Instagram uygulaması o izne erişemeyecektir.

iOS Cihazlarda Instagram Uygulama İzinleri Kaldırma

Instagram uygulama izinlerini kaldırmak, iOS cihazlarda da oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz:

 1. iOS cihazınızda “Ayarlar” uygulamasını açın.
 2. “Genel” seçeneğine dokunun.
 3. “iPhone Depolama” veya “iPad Depolama” seçeneğine dokunun.
 4. Instagram uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.
 5. “Uygulamayı Sil” seçeneğine dokunun ve onaylayın.
 6. Instagram uygulaması cihazınızdan silinecektir.

Yukarıdaki adımları takip ederek, Instagram uygulama izinlerini cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Ancak, bu izinlerin kaldırılması bazı özelliklerin kullanımını etkileyebilir. Örneğin, Instagram uygulamasının fotoğraflarınızı kullanmasını istemiyorsanız, bu izni kaldırmak Instagram’ın fotoğraf seçim ekranına erişimini engelleyecektir. Bu nedenle, izinleri kaldırmadan önce dikkatlice düşünmeniz önemlidir.

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir