Instagram Fotoğraflarına Müzik Ekleme

Hemen hemen herkesin derdi olan, özellikle iphone kullanıcıların büyük derdi olan instagram paylaşımlarına müzik eklemek çok kolay. İşi oldukça pratikleştiren ve kolaylaştıran uygulamalar mevcut. Müzik dışında videolarınızıda düzenleyebileceğiniz ve istediğiniz bir müziği ekleyebileceğiniz ios ve android telefonlar için özel programlar var. Bugünki yazımızda sizlerle bu programları paylaşacağız ve programlar hakkında bilgiler sunacağız.


 • Ilk tavsite edeceğimiz uygulamanın adı ” Flipagram ” uygulaması, uygulamayı ios ve android telefon veya tabletinize kolay bir şekilde kurabilirsiniz Tamamen ücretsiz olan uygulama ile fotoğraflarınıza dilediğiniz müziği ekleyebileceksiniz üstelik fotoğraflarınızla slay yapabilir veyahut mevcut videolarınızı montajlayıp müzik ekleyip daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.
 • Flipagram uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı açıyoruz.
 • İndirmiş olduğumuz ‘uygulamamızı açtıktan sonra “Facebook ile devam et” veya e-postanız ile hesap oluşturarak kayıt olabilirsiniz. Facebookta mevcut fotoğraflarınız üzerinden montaj yapmak istiyorsanız  “Facebook ile devam et” kısmı size kolaylık sağlayacaktır.
 • Facebook ile giriş yap seçeneğine bastığınız taktirde “Adınız Olarak Devam Et” butonuna basmanız halinde Flipagram uygulamasına facebook hesabınız üzerinden yetki vermiş olacaksınız.
 • Uygulamamızı açtıktan sonra gönderimizde kullanacağım fotoğrafları nereden erişebileceğimiz seçiyoruz. Bunlar arasında instagram, facebook ve galeri seçenekleri mevcut. Eğer instagram veya Aynı zamanda bu yetki sayesinde facebook üzerinde bulunan fotoğraflarınızıda kolaylıkla erişir hale gelip kullanabileceksiniz, bunun için Flipagram uygulamasına fotoğraflarınıza erişmesi için için yetki vermeniz gerekmektedir.
 • Daha sonra facebook veya telefon galerinizdeki bir fotoğrafı seçerek veya program üzerinden bir fotoğraf/video çekerek montaj işlemlerinize başlayabilirsiniz.
 • Montaj ekranının alt kısmında yer alan müzik ekle ibaresine basarak fotoğraflarınıza veya videolarınıza müzik ekleyebilirsiniz..
 • İos kullanıyorsanız itunes’ınızdaki müziklerden birini seçmeniz gerekecektir.Bildiğiniz üzere iosdaki şarkılar ücretli olduğundan şarkının tamamamını videonuza veya fotoğrafınıza eklemek isterseniz şarkıyı satın almanız gerekmektedir. İtunes’da ki müzikleri 30sn şeklinde ücretsiz faydalanabileceğinizden bana kalırsa hepimiz için bu süre yeterli olacaktır 🙂
 • Seçmiş olduğumuz şarkıyı videomuza veya fotoğrafımıza ekledikten sonra ”gizli olarak kaydet” seçeneğine basıp galerimize kaydedebiliriz.
 • Gelelim yapacağımız son aşamaya.. Hazırlamış olduğumuz görseli instagram veyahut diğer sosyal mecralarda paylaşmaya..
 • Instagram fotoğraflarına müzik eklemek işte bu kadar kolay..

Özenerek hazırlamış olduğunuz videolarınız veyahut fotoğraflarınız verdiğiniz emeğe karşılık size beğeni veya görüntülenme olarak tatmin edici sonuçlar getirmediğini düşünüyorsanız. Web sitemiz üzerinden faturalı ve kurumsal olarak hizmet verdiğimiz paketlerimizden alabilirsiniz. 

GÜNCELLENDİ

Instagram Müzik Özelliği

Instagram, kullanıcıların paylaşımlarına müzik eklemelerine olanak sağlayan bir sosyal medya platformudur. Bu özellik, kullanıcıların hikayelerinde, gönderilerinde ve canlı yayınlarında müzik çalmalarını ve paylaşmalarını sağlar.

Instagram müzik özelliği, kullanıcıların sevdikleri sanatçıları ve şarkıları aramalarına, çalma listeleri oluşturmalarına ve arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak tanır. Ayrıca Instagram, kullanıcılara popüler şarkılar, müzik videoları ve müzik etiketleri hakkında da öneriler sunar.

Müzik özelliği ayrıca Instagram Reels için de kullanılabilir. Bu özellik, kullanıcıların kısa videolarına müzik eklemelerine ve daha yaratıcı içerikler oluşturmalarına olanak tanır.

Instagram, müzik özelliğini kullanmak için kullanıcıların müzik sözleşmelerine uygun olması gerektiğini hatırlatır. Ayrıca, müzik özelliği bazı ülkelerde mevcut olmayabilir veya farklı müzik kütüphaneleri sunabilir.

Instagram Paylaşımlara Müzik Ekleme

Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını paylaşabilecekleri popüler bir sosyal medya platformudur. Müzik eklemek istediğinizde, Instagram’ın resmi müzik özelliğini kullanarak fotoğraflarınıza kolayca müzik ekleyebilirsiniz.

Müzik eklemek için şu adımları takip edebilirsiniz:

Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
“Yeni Gönderi” seçeneğine dokunun ve bir fotoğraf seçin.
Fotoğrafı düzenleyin ve paylaşmak istediğinizde “Ses” simgesine dokunun.
“Müzik” seçeneğine dokunun.
Arama çubuğuna şarkının adını veya sanatçısını yazarak istediğiniz şarkıyı bulun.
Şarkıyı seçin ve fotoğrafınızın üzerine yerleştirin.
Şarkının hangi bölümlerinin çalınacağını belirlemek için süre çubuğunu kullanın.
Paylaşmak için “Paylaş” seçeneğine dokunun.

Bazı durumlarda, Instagram’ın müzik özelliği ülkenizde veya bölgenizde kullanılamayabilir. Bu durumda, üçüncü taraf müzik uygulamalarını kullanarak müzik ekleyebilirsiniz. Bu uygulamaların ekran görüntüleri veya videoları da Instagram’da paylaşabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız uygulamanın Instagram’ın kullanım koşullarına uygun olması ve telif hakkı ihlalleri yapmaması önemlidir.

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme

Instagram Hikayelerine müzik eklemek oldukça kolaydır ve aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
Hikaye moduna geçmek için ekranın üst sol köşesindeki “+” simgesine dokunun.
Fotoğraf veya video çekin veya galerinizden bir gönderi seçin.
Ekranın üstünde yer alan çıkartma ikonuna dokunun.
“Müzik” seçeneğine dokunun ve ekranın altındaki arama çubuğuna müzik adını veya sanatçıyı yazın.
Arama sonuçlarından birini seçin ve hikayenize eklemek için onaylayın.
Müziğin eklendiği ve çalınmaya başladığı bir önizleme ekranı açılacaktır.
Müziğin başlangıç ve bitiş saatlerini ayarlamak veya müziği değiştirmek isterseniz, müzik simgesine dokunun ve istediğiniz değişiklikleri yapın.
Müzik tamamlandıktan sonra, hikayenizi paylaşmak için “Hikayeni Paylaş” düğmesine dokunun.

Bu adımları izleyerek, Instagram hikayelerinize müzik ekleyebilir ve daha eğlenceli ve ilgi çekici hikayeler oluşturabilirsiniz.

You Might Also Like

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir